Hovedbestyrelse 2015-2016

Hovedbestyrelse 2015-2016

Skole og Forældres årsberetning 2016

Hovedbestyrelse 2015-2016

DropMob logo

Landsformand Mette With Hagensen*
Hyldehaven 45, 6800 Varde
mobil 3171 6378
mwh@skole-foraeldre.dk

Næstformand Rasmus K. Edelberg*
Rahbeks Allé 32, 3. tv.,1801 Frederiksberg C
Mobil 2327 0538
rae@skole-foraeldre.dk
 

Region Nord- og Midtjylland
Grethe Bremer*, Skanderborg Kommune
grethe.bremer@gefiber.dk

Birgitte Christensen, Viborg Kommune
bchristensen67@gmail.com

Susanne Gade Clausen*, Silkeborg Kommune
clausen@fibermail.dk

Henrik Faarup, Randers Kommune
henrik_faarup@hotmail.com

Rikke Olssen Jensen, Jammerbugt Kommune
rol@jammerbugt.dk

Merete Rehde Sørensen*, Horsens Kommune
rehde@hotmail.com
 

Region Syddanmark
Henriette Andersen, Tønder Kommune
henrietteba@gmail.com

Toke Arndal, Assens Kommune
tarndal@gmail.com

Bente Brandstrup, Nyborg Kommune
bente@bentebrandstrup.dk

Thomas Delauran Hansen, Varde Kommune
mail@tdh-entreprenor.dk

Allan Stølegaard, Vejen Kommune
allan@stoelegaard.dk
 

Region Hovedstaden
Sheku Amadu Jalloh, Københavns Kommune
sj@kb.dk

Anders Høgsbro Madsen, Københavns Kommune
ahn@novolog.dk

Jon Madsen*, Bornholms Regionskommune
jonmadsen@gmail.com

Lars Nexø, Københavns Kommune
nexo.lars@gmail.com

Celli Ilan Shenar, Frederiksberg Kommune
cis@linkmedia.com
 

Region Sjælland
Lone Christensen, Roskilde Kommune
familiennchristensen@yahoo.dk

Jens Haugaard*, Næstved Kommune
familien.haugaard@mail.dk

Christian Junget Madsen, Guldborgsund Kommune
christianmadsen@email.dk

Thomas Nymann Nederland, Næstved Kommune
thomas@nymann-nederland.dk

*Medlemmer markeret med * er forretningsudvalgsmedlemmer

Skole og Forældre
Landsorganisationen for forældre i folkeskolen
Kvægtorvsgade 1
1710 København V
telefon 3326 1721
post@skole-foraeldre.dk

www.skole-foraeldre.dk

Redaktionen er afsluttet 31. oktober 2016

< Forrige
(Gå til beretningens indholdsfortegnelse)

Senest opdateret den

31. oktober 2017

af

mhk

Læs også

Mette With Hagensen, formand Skole og Forældre
05.11.18
Forord
Skole og Forældres årsberetning 2018
05.11.18
Internationalt
Skole og Forældres årsberetning 2018