Ledelse

Ledelse

Kontaktinformation til Skole og Forældres ledelse

Formandskab:

Landsformand:

Rasmus Edelberg
Rahbeks Allé 32, 3. tv.
1801 Frederiksberg C
Tlf.: 23 27 05 38 
Email: rae@skole-foraeldre.dk
Twitter: @EdelbergRasmus

Billeder af Rasmus Edelberg til fri afbenyttelse:

Billede 1 og Billede 2. Foto: Lars Bertelsen

Næstformand:

Cecilie Harrits, Aarhus
ch@skole-foraeldre.dk

 

Forretningsudvalg:


Se kommissorium for forretningsudvalget

Landsformand Rasmus Edelberg, Frederiksberg:
rae@skole-foraeldre.dk
Næstformand Cecilie Harrits, Aarhus
ch@skole-foraeldre.dk
Hovedbestyrelsesmedlem Susanne Gade Clausen, Silkeborg:
sgc@skole-foraeldre.dk
Hovedbestyrelsesmedlem Christina Bruun Levinsen, Odense:
cbl@sdu.dk
Hovedbestyrelsesmedlem Sheku Amadu Jalloh, København:
sheku1407@yahoo.dk
Hovedbestyrelsesmedlem Kenneth Kristensen, Aabenraa:
kenneth_kristensen@live.dk
Hovedbestyrelsesmedlem Kristina Themsen, Vordingborg:
kristina@themsen.net

Hovedbestyrelse:
Skole og Forældres hovedbestyrelse blev valgt med henholdsvis 11 medlemmer på landsmødet den 24. november 2018 og 10 medlemmer på landsmødet den 18. november 2017.

Den består af formand og næstformand samt 21 repræsentanter fra hele landet fordelt:
5 fra Region Midt/Nord
4 fra Region Syddanmark
4 fra Region Hovedstaden
3 fra Region Sjælland
5 valgt i hele landet

Se kommissorium og forretningsorden for hovedbestyrelsen

Hovedbestyrelsesmedlemmer:

Landsformand Rasmus Edelberg
Rahbeks Allé 32, 3. tv.
1801 Frederiksberg C
Tlf.: 2327 0538 
rae@skole-foraeldre.dk

Næstformand Cecilie Harrits
Lollandsgade 59, st.
8000 Aarhus C
Tlf.: 2840 5030
ch@skole-foraeldre.dk

Region Nord- og Midtjylland
Grethe Bremer, Skanderborg Kommune:
grethe.bremer@gefiber.dk
Birgitte Christensen, Viborg Kommune:
bchristensen67@gmail.com
Susanne Gade Clausen, Silkeborg Kommune:
sgc@skole-foraeldre.dk
Rikke Olssen Jensen, Jammerbugt Kommune:
olssenprivat@gmail.com
Juliane Overgaard, Herning Kommune
juliane@email.dk
Torben S. Kusk-Glavind, Mariagerfjord Kommune:
tglavind@gmail.com
(En vakant plads)


Region Syddanmark
Toke Arndal, Assens Kommune:
tarndal@gmail.com
Bente Brandstrup, Nyborg Kommune:
bente@bentebrandstrup.dk
Kenneth Kristensen, Aabenraa Kommune:
Kenneth_Kristensen@live.dk
Christina Bruun Levinsen, Odense Kommune:
cbl@sdu.dk
Vagn Lynge Stigsen, Tønder Kommune:
vagn@stigsen.net

Bo Grønvall Christensen, Sønderborg Kommune
bo.g.christensen@googlemail.com


Region Hovedstaden
Camilla Castella, Københavns Kommune:

camilla.castella@gmail.com
Sheku Amadu Jalloh, Københavns Kommune:
sheku1407@yahoo.dk
Anja Ravn Schmidt Joensen, Københavns Kommune:

aravnjoensen@gmail.com
Anders Høgsbro Madsen, Københavns Kommune:
ahm@novolog.dk

Region Sjælland
Gitte Benedikte Holm, Roskilde Kommune:

gitte.benedikte@gmail.com
Charlotte Pedersen, Slagelse Kommune:
zilotte@gmail.com
Michael Preisler, Roskilde Kommune:

mail@gorm12.dk
Kristina Themsen, Vordingborg Kommune:
kristina@themsen.net

Se også:
Interne udvalg og netværk

Senest opdateret den

23 april 2019

af

lej