Ledelse

Ledelse

Kontaktinformation til Skole og Forældres ledelse

Formandskab:

Landsformand:

Rasmus Edelberg
Rahbeks Allé 32, 3. tv.
1801 Frederiksberg C
Tlf.: 23 27 05 38 
Email: rae@skole-foraeldre.dk
Twitter: @EdelbergRasmus

Billede af Rasmus Edelberg til fri afbenyttelse. Foto: Maj Carboni

Næstformand:

Ubesat indtil førstkommende hovedbestyrelsesmøde.

Forretningsudvalg:

Se kommissorium for forretningsudvalget

Landsformand Rasmus Edelberg, Frederiksberg:
rae@skole-foraeldre.dk
Hovedbestyrelsesmedlem Birgit Bach-Valeur, Favrskov:
birgit@bach-valeur.com
Hovedbestyrelsesmedlem Bente Brandstrup, Nyborg:
bente@bentebrandstrup.dk
Hovedbestyrelsesmedlem Susanne Gade Clausen, Silkeborg:
sgc@skole-foraeldre.dk
Hovedbestyrelsesmedlem Christina Bruun Levinsen, Odense:
cbl@sdu.dk
Hovedbestyrelsesmedlem Juliane Overgaard, Herning:
juliane@email.dk

Hovedbestyrelse:
Skole og Forældres hovedbestyrelse blev valgt med henholdsvis 11 medlemmer på landsmødet den 24. november 2018 og 10 medlemmer på landsmødet den 18. november 2017.

Den består af formand og næstformand samt 21 repræsentanter fra hele landet fordelt:
5 fra Region Midt/Nord
4 fra Region Syddanmark
4 fra Region Hovedstaden
3 fra Region Sjælland
5 valgt i hele landet

Se kommissorium og forretningsorden for hovedbestyrelsen

Hovedbestyrelsesmedlemmer:

Landsformand Rasmus Edelberg
Rahbeks Allé 32, 3. tv.
1801 Frederiksberg C
Tlf.: 2327 0538 
rae@skole-foraeldre.dk

Næstformand:

Ubesat indtil førstkommende hovedbestyrelsesmøde.

Region Nord- og Midtjylland
Birgitte Bech-Larsen, Lemvig Kommune
Grethe Bremer, Skanderborg Kommune:
grethe.bremer@gefiber.dk
Susanne Gade Clausen, Silkeborg Kommune:
sgc@skole-foraeldre.dk
Cecilie Harrits, Aarhus Kommune:
cecilie@harrits.dk
Rikke Olssen Jensen, Jammerbugt Kommune:
rol@jammerbugt.dk
Juliane Overgaard, Herning Kommune
juliane@email.dk
Torben S. Kusk-Glavind, Mariagerfjord Kommune

Region Syddanmark
Toke Arndal, Assens Kommune:
tarndal@gmail.com
Bente Brandstrup, Nyborg Kommune:
bente@bentebrandstrup.dk
Kenneth Kristensen, Aabenraa Kommune
Kenneth_Kristensen@live.dk
Christina Bruun Levinsen, Odense Kommune:
cbl@sdu.dk
Vagn Lynge Stigsen, Tønder Kommune:
vagn@stigsen.net

Region Hovedstaden
Camilla Castella, Københavns Kommune
Sheku Amadu Jalloh, Københavns Kommune:
sheku1407@yahoo.dk
Anja Ravn Schmidt Joensen, Københavns Kommune
Anders Høgsbro Madsen, Københavns Kommune:
ahm@novolog.dk

Region Sjælland
Gitte Benedikte Holm, Roskilde Kommune
Charlotte Pedersen, Slagelse Kommune:
zilotte@gmail.com
Michael Preisler, Roskilde Kommune
Kristina Themsen, Vordingborg Kommune:
kristina@themsen.net

Se også:
Interne udvalg og netværk

Senest opdateret den

05 december 2018

af

lej