Ledelse

Ledelse

Kontaktinformation til Skole og Forældres ledelse

Formandskab:

Landsformand:

Mette With Hagensen
Hyldehaven 45
6800 Varde
Tlf.: 31 71 63 78
Email: mwh@skole-foraeldre.dk
Twitter: @MetteWithH

Pressefotos af Mette With Hagensen:
Billed 1 Billed 2
Husk at opgive følgende: Foto: Lars Bertelsen
 

Næstformand:

Rasmus Edelberg
Rahbeks Allé 32 3. tv.
1801 Frederiksberg C
Tlf.: 23 27 05 38 
Email: rae@skole-foraeldre.dk
Twitter: @EdelbergRasmus

Forretningsudvalg:

Se kommissorium for forretningsudvalget

Landsformand Mette With Hagensen, Varde:
mwh@skole-foraeldre.dk
Næstformand Rasmus Edelberg, Frederiksberg:
rae@skole-foraeldre.dk
Hovedbestyrelsesmedlem Birgit Bach-Valeur, Favrskov:
birgit@bach-valeur.com
Hovedbestyrelsesmedlem Bente Brandstrup, Nyborg:
bente@bentebrandstrup.dk
Hovedbestyrelsesmedlem Susanne Gade Clausen, Silkeborg:
sgc@skole-foraeldre.dk
Hovedbestyrelsesmedlem Christina Bruun Levinsen, Odense:
cbl@sdu.dk
Hovedbestyrelsesmedlem Juliane Overgaard, Herning:
juliane@email.dk

Hovedbestyrelse:
Skole og Forældres hovedbestyrelse blev valgt med henholdsvis 11 medlemmer på landsmødet den 19. november 2016 og 10 medlemmer på landsmødet den 18. november 2017.

Den består af formand og næstformand samt 21 repræsentanter fra hele landet fordelt:
5 fra Region Midt/Nord
4 fra Region Syddanmark
4 fra Region Hovedstaden
3 fra Region Sjælland
5 valgt i hele landet

Se kommissorium og forretningsorden for hovedbestyrelsen

Hovedbestyrelsesmedlemmer:

Landsformand Mette With Hagensen
Hyldehaven 45, 6800 Varde
mobil 3171 6378
mwh@skole-foraeldre.dk

Næstformand Rasmus Edelberg
Rahbeks Allé 32 3. tv.
1801 Frederiksberg C
Tlf.: 2327 0538 
rae@skole-foraeldre.dk

Region Nord- og Midtjylland
Birgit Bach-Valeur, Farvskov Kommune:
birgit@bach-valeur.com
Janus Boye, Aarhus Kommune:
jb@jboye.dk
Grethe Bremer, Skanderborg Kommune:
grethe.bremer@gefiber.dk
Susanne Gade Clausen, Silkeborg Kommune:
sgc@skole-foraeldre.dk
Cecilie Harrits, Aarhus Kommune:
cecilie@harrits.dk
Rikke Olssen Jensen, Jammerbugt Kommune:
rol@jammerbugt.dk
Juliane Overgaard, Herning Kommune:
juliane@email.dk

Region Syddanmark
Toke Arndal, Assens Kommune:
tarndal@gmail.com
Bente Brandstrup, Nyborg Kommune:
bente@bentebrandstrup.dk
Bo Grønvall Christensen, Sønderborg Kommune:
bo.christensen.nfs@gmail.com
Christina Bruun Levinsen, Odense Kommune:
cbl@sdu.dk
Vagn Lynge Stigsen, Tønder Kommune:
vagn@stigsen.net

Region Hovedstaden
René Bomholt, Dragør Kommune:
rene@bomholt.com
Anna Frejlev, Gentofte Kommune:
annafrejlev@hotmail.com
Sheku Amadu Jalloh, Københavns Kommune:
sj@kb.dk
Anders Høgsbro Madsen, Københavns Kommune:
ahm@novolog.dk
Dorthe Pelle Nielsen, Københavns Kommune:
dopeni@gmail.com

Region Sjælland
Christian Junget Madsen, Guldborgsund Kommune:
christianmadsen@email.dk
Trine Nobelius, Køge Kommune:
trine@nobelius.dk
Charlotte Pedersen, Slagelse Kommune:
zilotte@gmail.com
Kristina Themsen, Vordingborg Kommune:
kristina@themsen.net

Se også:
Interne udvalg og netværk

Senest opdateret den

08 februar 2018

af

lej