Interne udvalg og netværk

Interne udvalg og netværk

Skole og Forældres interne udvalg og netværk

Kursusudvalg:

Kursusudvalget består af 3 repræsentanter valgt af og blandt Hovedbestyrelsesmedlemmerne, 2 repræsentanter valgt af og blandt instruktørnetværket, samt en repræsentant valgt af og blandt Forretningsudvalget medlemmer.

Se kommissorium

Formand for kursusudvalget: Michael Dyrehave

Repræsentanter for instruktørnetværket:
Michael Dyrehave, Slagelse, michael@dyrehave.com
Jens Haugaard, Skælskør, jens@4haugaard.dk 

Repræsentanter for hovedbestyrelsen:
Grethe Bremer, Skanderborg, grethe.bremer@gefiber.dk
Camilla Castella, København, camilla.castella@gmail.com
Gitte Benedikte Holm, Roskilde, gitte.benedikte@gmail.com

Repræsentant for forretningsudvalget:
Kristina Themsen, Vordingborg, kristina@themsen.net

 

Politikudvalg 

Politikudvalget består af 3 faste medlemmer.

Se kommissorium

Medlemmer:
Rasmus Edelberg, Frederiksberg Kommune: rae@skole-foraeldre.dk
Toke Arndal, Assens Kommune: tarndal@gmail.com
Charlotte Pedersen, Slagelse Kommune: zilotte@gmail.com

Netværk for specialundervisning (NFS)

Netværkets styregruppe består af 5 medlemmer, hvoraf de 2 medlemmer er valgt  af og blandt Skole og Forældres hovedbestyrelse og de øvrige 3 medlemmer er valgt på NFS årsmøde 2018.

Se kommissorium

Medlemmer:
Birgitte Bech-Larsen, Lemvig Kommune, repræsentant for hovedbestyrelsen:
holstbirgitte@hotmail.com
Kenneth Kristensen, Aabenraa Kommune, repræsentant for hovedbestyrelsen:
kenneth_kristensen@live.dk
Bo Grønvall Christensen, Sønderborg Kommune, valgt på årsmøde 2018:
Bo.Christensen.NFS@Gmail.com
Karen Frederikke Lagui, Københavns Kommune, valgt på årsmøde 2018
Dorte Zengraff Larsen, Slagelse Kommune, valgt på årsmøde 2018

 

Se også:
Skole og Forældres ledelse

Senest opdateret den

28. januar 2019

af

lej

Læs også

11.10.18
Projektansvarlig til Skole og Forældre
Projektansvarlig søges til udvikling af nye projekter
logo LMF
17.09.18
Introduktion til Lær med Familien
Lær med Familien er en undervisningsmetode målrettet undervisere, der vil styrke skole-hjem-samarbejdet om børns læring i folkeskolen.