Interne udvalg og netværk

Interne udvalg og netværk

Skole og Forældres interne udvalg og netværk

Kursusudvalg:

Kursusudvalget består af 3 repræsentanter valgt af og blandt Hovedbestyrelsesmedlemmerne, 2 repræsentanter valgt af og blandt instruktørnetværket, samt en repræsentant valgt af og blandt Forretningsudvalget medlemmer.

Se kommissorium

Formand for kursusudvalget: Michael Dyrehave

Michael Dyrehave, Slagelse, repræsentant for instruktørnetværket:
michael@dyrehave.com
Jan Overby Kirkegaard, Silkeborg, repræsentant for instruktørnetværket:
jok71@fiberpost.dk
Rasmus K. Edelberg, Frederiksberg,  repræsentant for forretningsudvalget:
rae@skole-foraeldre.dk
Grethe Bremer, Skanderborg, repræsentant for hovedbestyrelsen:
grethe.bremer@gefiber.dk
Sheku Amadu Jalloh, København, repræsentant for hovedbestyrelsen:
sheku1407@yahoo.dk
Kristina Themsen, Vordingborg, repræsentant for hovedbestyrelsen:
kristina@themsen.net

Politikudvalg 

Politikudvalget består af 3 faste medlemmer.

Se kommissorium

Medlemmer:
Mette With Hagensen, Varde Kommune: mwh@skole-foraeldre.dk
Toke Arndal, Assens Kommune: tarndal@gmail.com
Bo Grønvall Christensen, Sønderborg Kommune: Bo.Christensen.NFS@Gmail.com
 

Netværk for specialundervisning (NFS)

Netværkets styregruppe består af 5 medlemmer, hvoraf de 2 medlemmer er valgt  af og blandt Skole og Forældres hovedbestyrelse og de øvrige 3 medlemmer er valgt på NFS årsmøde 2018.

Se kommissorium

Medlemmer:
Bente Brandstrup, Nyborg Kommune, repræsentant for hovedbestyrelsen:
 bente@bentebrandstrup.dk
Anna Frejlev, Gentofte Kommune, repræsentant for hovedbestyrelsen:
annafrejlev@hotmail.co.uk
Bo Grønvall Christensen, Sønderborg Kommune, valgt på årsmøde 2018:
Bo.Christensen.NFS@Gmail.com
Karen Frederikke Lagui, Københavns Kommune, valgt på årsmøde 2018
Dorte Zengraff Larsen, Slagelse Kommune, valgt på årsmøde 2018

 

Se også:
Skole og Forældres ledelse

Senest opdateret den

19. juni 2018

af

lej

Læs også

08.06.18
SOF Varde Bestyrelse
Skole og Forældre har fået en ny lokalafdeling i Varde. Den stiftende generalforsamling blev afholdt den 30. april 2018. Bestyrelsen for den...
11.10.18
Projektansvarlig til Skole og Forældre
Projektansvarlig søges til udvikling af nye projekter